Z kim wybrać się po suknię ślubną?

0 Ślub jest jednym z najpiękniejszych dni w życiu kobiety. Każdy szczegół tego wieczoru będzie zapamiętany. Warto by wszystkie elementy były idealne, a panna młoda po latach wspominała z rozrzewnieniem piękno i harmonię tych chwil.

Suknia ślubna - od niej zaczynają się przygotowania

W centrum przygotowań warto umieścić wybór sukni ślubnej, która sprawi, że przyszła mężatka będzie wyglądać niczym księżniczka z bajki. Nie jest łatwo zdecydować się na odpowiedni fason i krój, dlatego dobrze, gdy bliscy pomogą przyszłej mężatce w ostatecznym wyborze. Idealny strój dla panny młodej powinien pasować do figury i podkreślać jej główne walory. Ważny jest krój, ale i kolor. Wchodząc do salonu ślubnego, można dostać zawrotu głowy od ogromu ewentualności. Poza tradycyjnymi białymi wersjami królują tam szarości, beże, écru oraz wiele odważnych barw takich jak czerwienie, czy odcienie niebieskiego. Podobnie jest z fasonami, które różnią się od siebie diametralnie.

Krok pierwszy przygotowań - salon ślubny

Wybierając się do salonu, warto zaprosić odpowiednio dobraną grupę osób, które pomogą w ostatecznym wyborze. Ważne by przyszła małżonka miała własną wizję idealnej sukni i nie ulegała natarczywym sugestiom. Ostateczna decyzja zawsze należy tylko do niej. Dobrze, jeśli istnieje możliwość wysłuchania opinii osób o różnych gustach. Doradcy na pewno poczują się docenieni ze względu na powierzoną im funkcję i solidnie wywiążą się z zadania. Pytanie – kto zrobi to najlepiej?

Po suknię z mamą, przyjaciółką, czy teściową?

Osobami, które należy poprosić o pomoc w pierwszej kolejności są mama i najbliższa przyjaciółka. Dobrze znają pannę młodą i wiedzą, w czym jest jej szczególnie do twarzy. Dobrym pomysłem jest również zaproszenie do salonu teściowej. Mama pana młodego ucieszy się, że osoba, która dołączy wkrótce do rodziny, interesuje się jej opinią. Dodatkowo orientuje się doskonale, jaki typ sukni przypadnie do gustu przyszłemu mężowi. Teściowa na pewno oceni ubiór w sposób neutralny i jeśli należy do grupy rozsądnych mam, nie spróbuje narzucać ślepo własnego zdania. Wielość opinii wynikłych z doświadczeń różnych pokoleń na pewno przyda się w wyborze idealnego stroju.

Brat czy kumpel? Czemu nie!

Każda kobieta, która nie lubi trwonić czasu podczas kupowania ubrań, powinna zastanowić się nad zaproszeniem mężczyzny na sklepową kanapę. Brat, czy dobry kolega pomogą w szybkim podjęciu decyzji dotyczącej sukni. Panowie są wyjątkowymi wzrokowcami, a w swoich osądach nie owijają w bawełnę. W ciągu kilku sekund ocenią, czy dany produkt wygląda lepiej na kobiecie, czy jednak powinien pozostać na wieszaku. Panna młoda jest tuż obok swojego wybranka najważniejszą osobą na ślubie. Nic nie powinno przyćmić w tym dniu jej blasku. Odpowiednie wybory sprawią, że zapamięta uroczystość na lata i bez zażenowania pokaże wnukom swoje przepiękne zdjęcia w idealnej sukni.